Ağustos 07, 2006

PDA TEKİRDAĞ'DAN: 14 santime 700 gram!

Metin Varol'un pembelerinden ilk örnekler bugün İstanbul'a ulaştı... "Çirkin" yüzlü olanları da olmayanları da bir arada görüntüledik... En büyük olanın çapı 14 cm. , ağırlığı da 700 gram geldi! "Güzel" yüzlü daha ufak olanlardan biri 10 cm. çapında...
Yolladığı örnekler içinde bir grubunu da ayrı bir torbaya koymuş Metin Bey. Onları da görüntüledik ama burada sizlerle paylaşıp moral bozmak istemiyoruz. Çünkü felaket durumdalar. Altları virüs ya da mantar nedeniyle, siyaha yakın, ağaç kabuğu gibi bir tabaka ile kaplanmış ve gelişimleri yarıda kalmış. Aslında bizim balkondakilerden ikisinin de başına benzer bir durum gelmişti. Ama onları hemen ortadan kaldırmıştık, diğerlerine geçmesin diye... Bu tür konuları kışın konuşuruz artık. Fakat ola ki sizlerdeki pembelerde benzer bir durum varsa acımayın, hemen koparıp atın öyle olanları...
Bu arada "Hasta GSlı bahçevan Necdet Ağabey, webkütüğümüze tam bir ay önce girip Yorum yazmış, nedense görmemişiz. Şöyle demiş:

"Merhaba ben Nejdet, bu pembe domateslerin yetiştiricisiyim. Metin Varol topraklarında elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Bu pembe domateslerin 15 gün içinde tam anlamıyla oluşucağını belirtiyorum. Metin Bey'e de fotoğraflarımı koyduğu için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki amacımın ise SARI KIRMIZI domates yetiştirmek olacağını söylemek istiyorum. :) :) :) "

Yağma yok Necdet Ağabey, pembeler varken sarı-kırmızı'ya kim bakar!

2 yorum:

Mutfakta Zen dedi ki...

benimkiler pek pembeye benzemiyor bu sene.. verim az. ama ilk domateslerimizi yedik dün. resimleri sitede!
sevgiler tüm pembedomatesseverlere.
(bir not: burhaniye pazarinda pembeler bu hafta 1.5 ytl idi (kilo fiyati) ben de kizdim saticilara. ilk çiktiginda bir teyzeyle kocasi 1 liraya satiyorlardi. yahu dedim sezon ilerledi, herkesinki oldu siz fiyat artirmissiniz. git ondan al o zaman dedi teyze! ben de biraz daha ileriden pembeyle ayni karakterde, ince kabuklu kirmizi domatesleri 50 kurusa aldim.)
tijen

A.T. dedi ki...

Bir "Pembe borsası" oluşmuş desenize!!
Bizim kabahatimiz yoktur inşallah bunda... :)
Çok sevgiler...