Mart 22, 2009

PDA III. İSTANBUL BULUŞMASI'NDAN...

1 Mart 2009, Pazar'dı...
Bu yıl üçüncüsü yapılan PDA - İstanbul üyelerinin buluşmasının üzerinden üç Pazar geçivermiş bile... Buluşmanın notlarını, izlenimleri, resimleri buraya aktarmakta bu yıl biraz geciktik. Bunun nedeni biraz günlük iş koşuşturmasının ağır basması, daha çok da her yıl sayısı artan katılımcı mesajlarını "zaptedip" yazıya dökmenin ve buraya taşımanın da güçleşmekte oluşu.
Geçmiş yıllarda en çok da Emine Yalçın elle not alır, özetleri burada yayınlayıverirdik. Bu yıl Sevgili Ayşe Sazak toplantının değerlendirme notlarını sonradan kendi web günlüğünde yayınladı...

O gün neler yaptık?
Herşeyden önce "birer e.posta adresi" olmaktan çıkıp, etten kemikten insanlar olarak birbirimizi tanıdık! "-Aaaa, o sizsiniz demek!" nidaları... (*)
Mehmet toplantıyı açtı... Ayşe Sazak bir konuşma yaptı... Ben de sırayla herkese mikrofonu verip, kendilerini tanıtırken, kendi pembe domates serüvenlerini de anlatmalarını istedim... Bu yıl oldukça kalabalık olduğumuz için sunum yapmadık. Buna karşılık Sevil Albayrak'ın hazırladığı Pembedomates.Org sitemizin birlikte açılışını yaptık.

Web üstadımız Sevil bir aralık dijital kamerasıyla hareketli görüntüler (ki birazdan onları da yayına alacağız) saptamayı akıl etmeseydi sadece bu fotoğraflarla yetinecektik. (Sağ paneldeki "slide show"u da tıklayarak III. İstanbul Buluşması fotoğraf albümüne erişebilirsiniz. İsimlerini resimaltlarına yazamadıklarımız bunu yapmamıza yardımcı olurlarsa çok seviniriz... Kamera: Yeşim Güriş).

Mikrofonu eline alan herkes az öz ama çok etkileyici mesajlar verdi.
Hele bir tanesi, sevgili arkadaşımız Zehra Kocabaş Güney'inki uzun süre akıllarda kalacak cinstendi:

"Bu ağa düştüğüm için çok mutluyum!"

Anlaşılan o ki bundan sonraki buluşmaları baştan sona video ile kaydetmek gerek.
Sonra tohumlar paylaşıldı ve dağıldık...
Hepinize içten teşekkürle...

----------------------------------------------------
(*) O gün buluşan PDA'cılar:
KEREM AKYAR, SEVİL ALBAYRAK, TÜLAY ALDUMAN,YAŞİN ARSLANOĞLU, CEREN ATLI, ASLI BALAKİN, SEVİNÇ BALİÇ, HAKKI BALİÇ, GÜLSEREN BAŞTAR, PERVİN BULGULU, NALAN CANTAV, SEMA CENGİZ, NEHA ÇAYLAN, FERYAL ÇILDIROĞLU, SÜMER DEMİRTAŞ, OĞUZ DİLER, HANDAN DİZMAN, ASUMAN ERCAN, NERMİN EREN, AYCAN ERGİN, AHMET ERGÜN, MURAT ERÖZLÜ, ZERRİN ERSOY, AYŞEN ERTÜR, NİLGÜN GANİ, FİLİZ GEYİK, ARSLAN GÖNENÇ, İBRAHİM GÜNDÜZ, NERGİS GÜNDÜZ, ZEHRA GÜNEY,YEŞİM GÜRİŞ, CEMİL GÜRLEYİK, BAYAN GÜRLEYİK, AHMET HASIRCI, DENİZ KAMÇEZ, ŞEFİKA KAMÇEZ, BETÜL KARADAĞ, BÜLENT KARADAĞ, HANİFE KARAGÖZ, ARZU KARAVANA, RASİM KARAVANA, SANİYE KOCAŞ, REFİKA KORTUN, DEFNE KORYÜREK, ESRA KOYUNCU, GÜLİZ KÖNÜMAN, MURAT KUĞU, AYSEN KURT, SERTAP MANTİN, ARZU NİLGÜN, ŞAZİMET ÖMER, BERRİN ÖNER, YAVUZ ÖNER,AVNİ ÖRGÜÇ, TUĞBA ÖZBİLGİN, EMİNE ÖZTÜRK, ŞENNUR PARS, AYŞE RÜŞVANLI, MUSTAFA RÜŞVANLI, AHMET SARAÇOĞLU, FATMA KURT, MELEK SAYGIN, AYŞE SAZAK, SELÇUK ŞAHİN, FERAY ŞIHMANTEPE, ZEHRA TANIRLI, EMİNE TOPDEMİR, MERAL TOPDEMİR, ALEV TUNA, DİLEK TÜRELLİ, ZEYNEP UYGUN, MÜFİTCAN UYGUN, BAHAR UYGUN, İBRAHİM ÜNAL, METİN VAROL, EMİNE YALÇIN, FÜSUN YAŞMUT, HAKAN YAŞMUT, ESRA YATAR, NİHAN YELUTAŞ, AYTEN YILDIRIM, ESRA YILDIRIM, MURAT YILDIRIM, MERAL YÜKSEL, SEDAT TAVŞANOĞLU

Hiç yorum yok: