Mayıs 15, 2007

PDA'DA SON HAFTA!

Son 9 gün içinde 125'ten 360'a çıkmış üye sayımız... Yeni PDA üyelerine tohum gerek! Etiketler, torbalar hazır, gözler postacıdayken Selim Güleç'in yolladığı Mersin, Kazanlı Beldesi pembelerinin yeni tohumları Istanbul'a ulaşıyor!


Selim Bey'e nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz...
"Kaşığın ucu" ile tohumlar kardeş payı yapılıyor hemen...
Son paketler de MAT tarafından tamamlanıyor... Kase hemen hemen boşalmış...
Dağıtım nasıl oluyor?
1) Ankara- PDA kendi icinde örgütlenerek tohum paylaşıyor. İrtibat: Cemal Ören, 2) İzmir-PDA; tohumlarını Sevil Özcan'dan alacak, 3) Kocaeli-PDA'nın tohumları Sayın Halis Esen'de, 4) Adana-PDA, ile Mehmet Saygın ilgileniyor 5) Trabzon-PDA için tohumlar Erkut Ailesi'nde.
Diğer iller ve Istanbul-PDA üyelerinin tohumları, ödemeli kargo ile herkesin kendi adresine teslim edilmek üzere bugün öğleden sonra Emine Yalçın tarafından yola çıkarılıyor. Mersin'de olup da tohum isteyenlere de paket yollanıyor ama bugünden sonra Mersin'den uye olanlar icin Sayın Selim Güleç "bana başvursunlar" diyor.
Bu son parti paylaşımda tohum isteyip de adres bilgilerini giremeyenler Nalan Cantav'a yazacaklar...
Bu arada Metin Varol'un has doğal pembe fideleri hakkında yolladığı mesaj da son derece sevindirici:
PDA üyelerine, Tekirdağ'daki tarlayı emanet ettiği Necdet Usta ile temas kurarak sağlam has pembe fideleri paylaşacağını belirttiği için ona çok teşekkür ediyoruz. Oysa o bize hala şu malum haberde balkon bahçıvanlığını öne çıkarıp, tarladaki pda'nı ihmal etmişiz diye sitem ediyor. Haksız da değil hani. O tarlalar olmasa biz "topraksız"lar tarladakinin maketleriyle çok oyalanırız daha... Metin Bey, buradan size açık teşekkürümüzü kabul edin lütfen, kızmaca yok! Hem artık sloganımız "Balkonda, bahçede, tarlada PDA!"
Bu yıl Ankara'da da bir tarlalı üyemiz oldu; Hasan Tahsin Erdemir, yakında onun haberleri de buradan yayına girecek inşallah!

5 yorum:

yemek senligi dedi ki...

Pembelerin tohumları elime ulaştı çok teşekkür ederim, eve gider gitmez fideleme işlemine başlayacağım ;)

Sevgiler
Hülya ışık

A.T. dedi ki...

Hosgeldiniz!
Kolaylıklar!
:)

Ayşegül dedi ki...

Selam,

Acaba biz tohum yada fide almak için çok mu geç kaldık.. İstanbul'dayım çok merak ettim bu domatesleri.

Tşk

Adsız dedi ki...

Aysegul Hanim'a,

Fide veya tohum alabilmek icin oncelikle gruba uye olmaniz gerekiyor. Pembe Domates yahoo Group'a girip manifestomuzu okuyup onayladiginizi bize bildirmeniz ve acik kimliginiz ve yasadiginiz sehri belirtmeniz gerekiyor. Uye olduktan sonra siz gruba mesaj atarsaniz biz sizi oradan yonlendirebiliriz. Mayis sonu tohum dagitimi isi de bitiyor. Ilgilenirseniz acele edin.

Selamlar
Moderator

melodi dedi ki...

Merhaba,
Gruba üyelik işlemim onaylandı. Tohumlara nasıl ulaşabileceğim?İzmirdeyim. Sanırım Sevil Özcan'la iletişim kurmalıyım. yardımcı olur musunuz? pembecikleri yetiştirmek için sabırsızlanıyorum. Mayıs sonu son yazıyor ama umarım geç kalmamışımdır.teşekkürler...